Białostocki Test Informatyków 2022

Plakat BTI

Data wydarzenia: 30.11.2022

W dniu 30/11/2022 r. na Wydziale miała miejsce 9 edycja Białostockiego Testu Informatyków. W tym roku do konkursu zakwalifikowanych zostało 160 uczestników. Uczestnicy testu rywalizowali w 8 kategoriach tematycznych. bazy danych, DevOps, technologie chmurowe – Azure, technologie mobilne, technologie webowe, znajomość języka C++, znajomość języka C#, znajomość języka Java. Pytania konkursowe zostały opracowane przez specjalistów z firm z branży IT, zaangażowanych w organizację wydarzenia. W tym roku Białostocki test Informatyków został wsparty przez 17 firm współpracujących z Wydziałem Informatyki, co jest liczbą rekordową na przestrzeni wszystkich dotychczasowych edycji.

Laureatami grand prix dziewiątej edycji Białostockiego Testu Informatyków zostali:

• Kacper Świderek – nagroda 3 tys. złotych
  • Szymon Borys – nagroda 2 tys. złotych
  • Michał Bogusz – nagroda 1,5 tys. Złotych

Wiktoria Tołowińska odbiera Indeks na Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej. Na zdjęciu od lewej: dr hab. Dorota Mozyrska – Dziekan Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, Wiktoria Tołowińska, Karol Przybyszewski - Wicedyrektor ds. nauki programowania Technikum Programistycznego InfotechWśród uczniów startujących w Białostockim Teście Informatyków najlepszy wynik uzyskała Wiktoria Tołwińska – uczennica Technikum Programistycznego INFOTECH. Tym samym Wiktoria wygrała indeks na dowolny kierunek studiów dostępnych na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej.