Podsumowanie Eastrobo

03-12-2018

Zawody Eastrobo 2018 odbyły się w sobotę, 24 listopada w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej. Zawodnicy, nie tylko z Polski, mogli zmierzyć się w sześciu kategoriach. Mówimy oczywiście o mini Sumo, LEGO Sumo, Junior LEGO Sumo, Linefollower, LEGO Linefollower oraz Freestyle.

Edycja siódma Eastrobo była zorganizowana przez studentów działających w kole naukowym Mobilne Systemy Inteligentne, Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej, we współpracy z Samorządem Studentów Politechniki Białostockiej. Połączenie to może w przyszłości zagwarantować jeszcze wspanialsze zawody, już pod koniec wiosny. Planów jest wiele, a zapał rośnie w coraz większym zespole.

Najlepszy w kategorii Freestyle był zespół PEPiK III LO Białegostoku z robotem Triton.
Laury w Mini SUMO zgarnęli zawodnicy z Szawle, Litwa.

Pierwsze miejsce w Lego Sumo zdobyli uczniowie z IV Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu, drugie miejsce zajęła drużyna z Politechniki Warszawskiej, a trzecie miejsce należy do zespołu z IV LO w Białymstoku.
W kategorii Junior złoto poszło do Białostockiej Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 8.

Pierwsze miejsca w kategoriach Linefollower oraz LineFollower Turbo zdobyli gości z Litwy, Szawle/ Šiauliai Robotics Club.

W kategorii Lego Linefollower zwyciężyli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Bieruniu.

Poza samymi konkurencjami przygotowano także “LEGO-kącik” dla najmłodszych.
Wszystkim uczestnikom szczerze dziękujemy.