Konkurs Matematyka Stosowana

03-01-2019

Centrum Popularyzacji Matematyki Signum zaprasza do udziału w IV edycji konkursu praktycznego zastosowania matematyki

„Matematyka stosowana”

Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie konkursu: https://signum.pb.edu.pl/konkurs/?page_id=260

Konkurs jest kierowany do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, nie tylko tegorocznych maturzystów. Główną nagrodą jest indeks na dowolny, wybrany przez laureata, kierunek studiów prowadzony na Politechnice Białostockiej.

Do konkursu mogą przystąpić wyłącznie zarejestrowane drużyny dwuosobowe. Pragniemy podkreślić, że w naszym konkursie mogą brać udział również uczniowie klas I i II i oni także mogą mieć zagwarantowany indeks na PB, jeśli zostaną laureatami i zdadzą maturę. A więc matura za rok czy dwa, a certyfikat gwarantujący przyjęcie na studia już dzisiaj.

Rejestracja już trwa i zakończy się 18.01.2019 r.

Ze względu na ograniczoną przepustowość laboratoriów liczba miejsc ograniczona.

Konkurs będzie odbywał się dwuetapowo. Etap I odbędzie się w terminie 18-22.02.2019 r. i będzie polegał na rozwiązaniu quizu indywidualnie przez każdego uczestnika. Etap II odbędzie się w dniach 13-14.03.2019 r. W tym etapie konkursowym drużyny będą przeprowadzały doświadczenia w laboratoriach i wykonywały niezbędne obliczenia matematyczne na poszczególnych Wydziałach naszej uczelni. Jest to również niezwykła okazja by zmierzyć się z własnymi umiejętnościami zastosowania matematyki w praktyce.

Laureaci konkursu uzyskują prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnym kierunku Politechniki Białostockiej z pominięciem konkursu świadectw pod warunkiem, że w terminach zgodnych z harmonogramem rekrutacji w roku zdania egzaminu maturalnego:

• zapiszą się na wybrany kierunek studiów w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów,
  • złożą komplet dokumentów wymaganych od kandydata na studia wraz z oryginałem dokumentu wydanego przez Organizatora Konkursu poświadczającego uzyskanie statusu Laureata,
  • zdadzą dodatkowy egzamin (z rysunku), gdy jest wymagany.

Szczegóły na stronie konkursu: http://signum.pb.bialystok.pl/konkurs/

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu mailowego.