Naboj 2019

18-03-2019
nabój

Náboj 2019

W piątek, 22 marca, do rywalizacji w międzynarodowych zawodach matematycznych „Náboj 2019″ przystąpią uczniowie z Polski, Austrii, Szwajcarii, Czech, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier, Rumunii, Rosji i Słowacji.

Po raz drugi organizacji zawodów w Białymstoku podjął się Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej we współpracy z Oddziałem Białostockim Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Stowarzyszeniem na rzecz Edukacji Matematycznej, koordynującym Náboj Polska..

W Białymstoku zarejestrowało się 15 drużyn w kategorii seniorzy i 15 w kategorii juniorzy: to licealiści i gimnazjaliści ze szkół z Białegostoku, Łosic, Suwałk, Warszawy, Lublina, Łomży, Ostrołęki, Gdańska, Gdyni i Giżycka.

Uczniowie startują w dwóch kategoriach: juniorzy oraz seniorzy. W kategorii juniorzy nie mogą wystąpić uczniowie ostatnich dwóch klas szkoły średniej. W kategorii seniorzy mogą wystartować uczniowie w dowolnym wieku.

Zawody w Białymstoku odbędą się w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej, ul. Zwierzyniecka 16.