Projekt MILAN-spotkanie treningowe

13-05-2019

W dniach 13.05-17.05.2019 na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej odbywa się  spotkanie treningowe w ramach projektu MILAN.

Projekt MILAN jest realizowany w ramach programu  Erasmus + 2018 w priorytecie horyzontalnym „Otwarte i innowacyjne praktyki w erze cyfrowej”. Działania projektowe są ukierunkowane na opracowanie wysokiej jakości, otwartych i innowacyjnych materiałów i narzędzi szkoleniowych dotyczących nauczania zawodowego w obszarze robotyki i automatyki.

Wszystkie opracowane materiały szkoleniowe MILAN zostaną umieszczone na interaktywnej platformie e-learningowej.  Będą one wykorzystywać nowoczesne rozwiązania ICT, w tym wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość oraz będą miały formę pozwalającą na korzystanie z nich na urządzeniach takich jak komputery, tablety i smartfony.

Projekt MILAN realizowany jest przez międzynarodowe konsorcjum, którego członkami są Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów z Warszawy, Uniwersytet Techniczny z Koszyc na Słowacji, Spojena Skola Juraja Henisha z Bardejowa na Słowacji, Uniwersytet Techniczny z Krety w Grecji, Uniwersytet Techniczny z Tallina w Estonii oraz Politechnika Białostocka (Wydział Informatyki)  będąca liderem projektu.