Konkurs Pisania Gier Komputerowych Dżemik

03-06-2019

Największy w naszym regionie turniej programowania gier dla uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjum i ponadgimnazjalnych organizują Wydział Informatyki PB, Koło Naukowe.NET PB oraz Oddział Podlaski Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Konkurs polega na samodzielnym bądź drużynowym (zespołu dwuosobowe) przygotowaniu gry komputerowej w językach programowania Scratch, Kodu, Unity3D. Gra powinna nawiązywać do tematu przewodniego, podanego przez organizatorów. W tym roku było to „Górą i dołem”.

W tegorocznym Dżemiku, w kategoriach wiekowych: junior, kadet i senior rywalizowało blisko 70 młodych programistów (47 drużyn).

DŻEMIK został rozegrany w godzinach 9:00 -14:00 na Wydziale Informatyki PB. Jury oceniało przede wszystkim wkład własny zawodników, ich pomysł i scenariusz na rozwój gry, wykonanie, zgodność projektu z zadanym tematem. Zwycięzcy otrzymali bony do sieci salonów Empik.

Lista laureatów Konkursu Pisania Gier Komputerowych Dżemik 2019:

Kategoria Scratch Junior

I miejsce: Ignacy Kus