Seminarium wydziałowe, 11.03.2020

09-03-2020
Zdjęcie miasta

Zapraszamy na seminarium wydziałowe, które odbędzie się 11.03.2020 o godzinie w 12:15 w sali 130.

Prelegent: dr inż. Urszula Kużelewska

Tytuł wystąpienia: Dydaktyka na drugim końcu świata

Streszczenie: Mottem Uniwersytetu w Melbourne jest następująca sentencja: „Come as you are, leave as you want to be”. Uniwersytet w Melbourne jest najlepszą uczelnią w Australii, natomiast w rankingu światowym zajmuje 32 pozycję, wyprzedzając znane amerykańskie i brytyjskie uczelnie. Biorąc pod uwagę zatrudnialność absolwentów, zajmuje 7 pozycję. Na seminarium zostaną przedstawione doświadczenia zdobyte podczas stażu dydaktycznego w Uniwersytetu w Melbourne, m.in. zostaną omówione możliwości zaadaptowania stosowanych tam metod dydaktycznych na Wydziale Informatyki tak, aby zajęcia były interesujące, ale pozostały na wysokim poziomie.