Wydział Informatyki PB zacieśnia współpracę naukową z instytutem badawczym NASK.

26-05-2021
(fotografia na „ściance” PB: od lewej Mariusz Madejczyk. Dyrektor Oddziału NASK w Białymstoku, Wojciech Pawlak Dyrektor NASK-PIB, dr hab. inż. Marta Kosior Kazberuk, prof. PB Rektor Politechniki Białostockiej, dr hab. Agnieszka Malinowska, prof. PB Dyrektor Instytutu Informatyki Technicznej i Telekomunikacji)

Poprzez podpisaną w dniu 24/05/2021 umowę o współpracy w zakresie wspólnych badań naukowych Wydział Informatyki PB zacieśnia współpracę z instytutem badawczym NASK. W ramach współpracy planowane są m.in. realizacje rozpraw doktorskich, których tematyki będą związane z obszarami badawczymi, określonymi na podstawie realizowanego przez NASK projektu dotyczącego elektronicznego zarządzania dokumentacją w administracji publicznej – EZD RP. Tematy rozpraw doktorskich będą skierowane do młodych pracowników badawczo-dydaktycznych Wydziału Informatyki lub osób, które zrekrutują się do Szkoły Doktorskiej PB. W ramach badań, prowadzonych pod kierunkiem kadry naukowej WI PB, możliwa będzie analiza rozległych danych udostępnianych przez Instytut, a powstałe rozwiązania będą mogły być wdrażane bezpośrednio w ramach projektów realizowanych przez NASK.