Żegnamy prof. dr hab. Edmunda Puczyłowskiego

21-10-2021

Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy, zmarłego w dniu 19/10/2021, prof. dr hab. Edmunda Puczyłowskiego Zawodowo był związany z Wydziałem Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytutem Matematyki i Fizyki Politechniki Białostockiej. Przez wiele lat pełnił funkcję przewodniczącego Komitetu Głównego Olimpiady Matematycznej, był jednym z twórców Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów (obecnie Olimpiada Matematyczna Juniorów). Był wybitnym matematykiem, specjalistą w zakresie algebry, który swoją pasją do matematyki zarażał wszystkich wokół.