Projekt Wydziału Informatyki uzyskał dofinansowanie

17-05-2022
napis: Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej

Kolejny projekt przygotowany przez Wydział Informatyki uzyskał dofinansowanie. Tym razem jest to projekt BPI_SPI_2021_1_00066 „Biometrics – inteligent solutions” przygotowany w ramach programu „SPINAKER – Intensywne Międzynarodowe Programy Kształcenia”
(https://nawa.gov.pl/images/Spinaker/SPINAKER-2021/SPINAKER_-2021_lista-podmiotow-ogloszenie_wynikow.pdf). Wnioskowana kwota dofinansowania projektu to 354 280 PLN.

Celem głównym projektu jest zwiększenie umiędzynarodowienia Politechniki Białostockiej. Celem szczegółowym jest zwiększenie zainteresowania ofertą dydaktyczną Wydziału Informatyki PB wśród studentów zagranicznych i w konsekwencji podjęcie przez nich kształcenia na studiach II stopnia na specjalności „Biometria i przetwarzanie sygnałów” na Wydziale Informatyki PB.

W projekcie przewidziano organizację szkoły letniej – Biometrics – inteligent solutions dla 45 studentów zagranicznych (głownie z Ameryki Południowej). Zajęcia w szkole zakładają uczestnictwo słuchacza w 20h wykładów i 20h zajęć praktycznych z obszaru biometrii. Zakres tematyczny zajęć został podzielony na 3 bloki:

1. Introduction to intelligent methodologies in image and signal processing.
  2. Introduction to biometrics.
  3. Implementation and practical use of selected biometrics methods.

W programie szkoły przewidziane są również wydarzenia o charakterze kulturowym i sportowym.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie projektu.