Rada Przedsiębiorców na Wydziale Informatyki w dniu 14/12/2022 r.

Napis: Rada Przedsiębiorców Wydziału Informatyki Politechniki BiałostockiejData wydarzenia: 14.12.2022

W dniu 14/12/2022 na Wydziale Informatyki PB odbędzie się posiedzenie Rady Przedsiębiorców działającej przy Wydziale.

Podczas posiedzenia poruszone zostaną dwie główne kwestie: możliwości uzyskania finansowania projektów realizowanych wspólnie pomiędzy uczelnią a środowiskiem społeczno-gospodarczym (w tym B+R) oraz modernizacja programów studiów na studiach pierwszego stopnia kierunku Informatyka.

Informacje na temat możliwości uzyskania finansowania w ramach Akademickiej Sieci Via Carpatia przedstawi Prorektor ds. Rozwoju PB – dr hab. inż. Mirosław Świercz, prof. PB, zaś inne możliwości uzyskania środków na wspólną działalność (w tym z funduszy europejskich) naświetli Kierownik Biura ds. Rozwoju i Programów Międzynarodowych PB – mgr Daniel Puch.

Plany związane z modernizacją programów studiów na kierunku Informatyka zaprezentuje Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia dr inż. Andrzej Chmielewski.

Agenda spotkania:

• 13:15 – 13:20 Otwarcie posiedzenia
    • dr hab. Dorota Mozyrska, prof. PB – Dziekan Wydziału Informatyki

Możliwości finansowania wspólnych projektów PB z otoczeniem społeczno-gospodarczym

• 13:20 – 13:40 Informacja na temat Akademickiej Sieci Via Carpatia
    • dr hab. inż. Mirosław Świercz, prof. PB – Prorektor ds. Rozwoju, PB
  • 13:40 – 14:10 Informacja na temat projektów ogólnokrajowych i europejskich
    • Daniel Puch – Kierownik Biura ds. Rozwoju i Programów Międzynarodowych, PB
  • 14:10 – 14:25 Dyskusja

Dydaktyka na WI

• 14:25 – 14:40 Modernizacja programów studiów, akredytacje
    • dr inż. Andrzej Chmielewski, Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia
  • 14:40 – 14:55 Dyskusja
  • 14:55 – 15:00 Podsumowanie, podziękowania i zakończenie spotkania.