Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym

07-10-2022

Zapraszamy do wzięcia udziału w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym (AMPPZ) – konkursie programistycznym dla studentów, odbywającym się cyklicznie od 1996 roku. Zawody będą miały miejsce na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, w dniach 29-30 października 2022.

W zawodach biorą udział 3-osobowe drużyny studentów, najczęściej pod opieką trenera, pracownika uczelni. Drużyna ma do dyspozycji jeden komputer, a celem jest rozwiązanie jak największej liczby dostarczonych przez organizatorów zadań. Dokładne informacje, przykładowe zadania i zasady rejestracji można znaleźć na stronie zawodów: https://amppz.tcs.uj.edu.pl/ . Zawody są dla studentów okazją do sprawdzenia swoich umiejętności programistycznych oraz zdobycia cennej wiedzy z dziedziny algorytmiki. Można również nawiązać kontakt z potencjalnymi pracodawcami – firmami z sektora IT, które sponsorują AMPPZ i są zainteresowane rekrutacją wśród uczestników.

Skrót zasad zawodów

W zawodach biorą udział zespoły (drużyny), składające się maksymalnie z trzech osób – studentów jednej uczelni w Polsce.

Każdy zespół ma do dyspozycji jeden zestaw komputerowy.

Zespołom prezentuje się 8-13 zadań programistycznych, których rozwiązania należy przedstawić w języku C, C++ lub Python. Zadania będą sformułowane w sposób niezależny od języka programowania.

Każde rozwiązanie musi składać się z pojedynczego pliku z kodem źródłowym w dowolnym z dostępnych języków programowania.

Rozwiązania zadań są oceniane na bieżąco. Każde rozwiązanie przedstawione do oceny jest uruchamiane na przygotowanych przez sędziów testach, i na tej podstawie akceptowane lub odrzucane, a drużyna jest powiadamiana o tej ocenie. Jeżeli rozwiązanie nie zostanie zaakceptowane, drużyna może przedstawić kolejną wersję rozwiązania.

Drużyny są szeregowane na podstawie liczby poprawnie rozwiązanych zadań. O kolejności drużyn posiadających tę samą liczbę rozwiązanych zadań decyduje łączny czas rozwiązywania zadań.

Uczestnicy mogą korzystać z własnych materiałów: słowników, książek, wydruków programów, notatek. Nie jest dozwolone korzystanie z tekstów zapisanych w formie elektronicznej.

Terminarz i rejestracja

• 14.X – rejestracja drużyn (w systemie ICPC, na stronie https://icpc.global/ ),
  • 18.X – uzupełnienie danych zawodników,
  • 29-30.X – zawody AMPPZ.