PODLASKIE DNI MATEMATYKI 2019

14-05-2019

Podlaskie Dni Matematyki 2019 to kilka  wydarzeń, których celem jest popularyzacja matematyki. To  kontynuacja Dni Matematyki w Białymstoku, które odbyły się w latach 2007, 2009, 2012 oraz Podlaskich Dni Matematyki w latach 2011, 2013 i 2015, 2016, 2017, 2018.   Imprezy adresowane są do  uczniów, studentów, nauczycieli oraz do wszystkich zainteresowanych mieszkańców Białegostoku i regionu oraz zaangażowanych miast z przyległych województw, w szczególności z woj. podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Główne wydarzenia, na które warto zarejestrować się wcześniej znajdą Państwo w poniższym mailu lub na stronie Dni Matematyki

WYSTAWA MATEMATYCZNY POCIĄG, 15.05-13.06.2019, wydział Informatyki PB, s. 27C

Serdecznie zapraszamy na wystawę „Matematyczny Pociag…”, odkryj w sobie pociąg do matematyki, wejdź w niezwykły świat łamigłówek matematycznych na wystawie przygotowanej przez gdańskie Hevelianum a udostępnianej w ramach Podlaskich Dni Matematyki.

Wystawa składa się z 20 interaktywnych stanowisk. Każdy osoba znajdzie coś dla siebie zarówno uczeń szkoły podstawowej jak i licealista czy dorosły.

Rejestracja:

31.05.2019, MatPiknik

8:30-12:30 Patio (zabawy z matematyką, Klanza, Pomysłowa Kredka, Signum), klasy 1-8, do 50 os.

Godziny do wyboru: 8:30, 9:30, 10:30, 11:30, 12:30

Wykłady (można wskazać swoją propozycję godziny wykładu, klasa, liczba osób), 45min.

• „Dysonanse nie tylko poznawcze. Muzyka generatywna”, Jan Gromko, Patrycja Odyniec, wiek słuchaczy: co najmniej poziom gimnazjum lub 8 klasa bez ograniczenia górnego.
  • „Fraktalny świat”, dr Marzena Filipowicz-Chomko, dr Ewa Girejko, od klasy 5-tej
  • „Matematyka z klockami Lego” dla młodszych, klasy 1-3, dr Marzena Filipowicz-Chomko, dr Ewa Girejko, dr hab. Dorota Mozyrska
  • „Matematyka z klockami Lego” dla starszaków, klasy 4-6, dr Marzena Filipowicz-Chomko, dr Ewa Girejko, dr hab. Dorota Mozyrska
  • Magia grafów dla dzieci (prośba, żeby przynieść kredki)-warsztaty, dr Magdalena Kacprzak, dr inż. Joanna Karbowska-Chilińska, grupa 30 os.
  • Magia grafów dla młodzieży)-warsztaty, dr Magdalena Kacprzak, dr inż. Joanna Karbowska-Chilińska, grupa 30 os.
  • „Matematyczna cytrynka”,-warsztaty, do 20 os., wiek co najmniej kl. 7, dr Małgorzata Wyrwas,
  • „Matematyka rytmu”, prof. Zbigniew Bartosiewicz, Gabriela Antonowicz, wiek: gimnazjum i liceum
  • „Proste i efektywne algorytmy grafowe”,  gimnazjum, liceum, dr inż. Anna Borowska
  • „Maksymalny przepływ w sieciach”, II, III klasa liceum, dr inż. Anna Borowska
  • „Kody, które zmieniły świat”, 7-8 klas, III gimnazjum, licea, Maryna Maksymowicz
  • Matematyczny Math-room, od klasy 7 wzwyż, 10 osób, po 5 osób na salę.