Student Wydziału Informatyki, Michał Mursztyn, wziął udział w Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Matematyki „OBLICZE 2017”, która odbyła się w Poznaniu w dniach 12-14 maja 2017 r. Pan Michał wygłosił referat pt. „Wyznaczanie wymiarów płynności rynku w czasie rzeczywistym”, który został przygotowany w ramach realizacji grantu 2016/21/B/HS4/02004 „Badania komparatywne wspólności w płynności na rynkach giełdowych Europy Środkowo – Wschodniej”, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Kierownikiem grantu i jednocześnie opiekunem naukowym studenta jest dr hab. Joanna Olbryś, prof. nzw.

Warto dodać, że konferencja była okazją do spotkania studentów i absolwentów naszego Wydziału. Na zdjęciu: Michał Mursztyn (z lewej) oraz Marcin Choiński – absolwent informatyki i matematyki na Wydziale Informatyki PB, obecnie doktorant (matematyka) na Uniwersytecie Warszawskim.