Dnia 28 czerwca 2017 r. odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne na temat realizowanego przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej projektu pt. Programowanie od podstaw. W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy i nauczyciele szkół powiatów białostockiego i sokólskiego, kadra trenerska oraz koordynatorzy projektu. Przedstawiono główne założenia oraz harmonogram szkoleń. Spotkanie rozpoczęło proces międzyszkolnej wymiany informacji w zakresie kształtowania kompetencji cyfrowych kadry, a w szczególności w zakresie nauczania informatyki.

W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie strony internetowej projektu. Pierwsze szkolenia nauczycieli rozpoczną się w październiku 2017 r.

Szczegółowych informacji o projekcie udziela Joanna Panasiuk, tel. 85 746 90 94.