Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miło nam poinformować, że projekt Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej pt. „Staże dla studentów kierunków Matematyka stosowana pierwszego i drugiego stopnia oraz Informatyka i ekonometria Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej”, złożony w odpowiedzi na konkurs nr POWR.03.01.00-IP.08-00-SP2/17 uzyskał dofinansowanie w kwocie 734 463 zł. Projekt będzie realizowany w latach 2018-2019 w dwóch edycjach i będzie dotyczył studentów wymienionych kierunków: I edycja (2017/18 r.) :​ MS1-sem VI, MS2-sem IV, IiE-sem VI; II edycja (2018/19): MS1-sem VI, IiE-sem VI. W projekcie zaplanowano udział łącznie 52 studentów.

Celem proj. jest rozwój umiejętności zawodowych i kompetencji miękkich studentów WI PB, kierunków praktycznych Matematyka stosowana pierwszego stopnia, Matematyka stosowana drugiego stopnia i Informatyka i ekonometria, przygotowujący ich do wejścia na rynek pracy i odpowiadający potrzebom przedsiębiorców. Wszystkie staże będą trwały 360godz. i przeprowadzone będą w trakcie 16 tyg., w wymiarze co najmniej 20h tygodniowo. Studenci WI PB jako uczestnicy stażu zdobędą praktyczną wiedzę, co pozwoli na bardziej efektywną realizację założonych efektów kształcenia na kierunkach studiów objętych wsparciem. Przyczyni się to również do wzrostu jakości kształcenia i postrzegania uczelni jako dostawcy praktycznej wiedzy. Pierwsza rekrutacja odbędzie się w II.2018, a realizacja pierwszych staży rozpocznie się w IV.2018. Druga edycja zaplanowana jest na rok 2019. Staże będą odbywały się na terenie całej Polski, przy czym większość staży będzie realizowana na terenie woj. podlaskiego. Więcej wiadomości już wkrótce. W razie pytań prosimy o e-mail na