Z przyjemnością informujemy, że studenci Wydziału Informatyki zostali finalistami konkursu ABB IT Challenge 2017.
Zespół Besos - Mateusz Bajko, Mateusz Markiewicz i Michał Jaszczuk zdobyli II miejsce za projekt narzędzia, którego zadaniem jest przekazywanie wiadomości-przypominajek. https://www.facebook.com/AnimaBesos/

Paweł Antoniuk w zespole Confee ze Sławomirem Grycukiem i Eweliną Antoniuk zdobyli IV miejsce za projekt aplikacji umożliwiającej komunikację osób niesłyszących z otoczeniem.

ABB Challenge to coroczny konkurs technologiczny organizowany przez ABB. Kładzie on szczególny nacisk na pracę zespołową, innowacyjny pomysł, techniczną umiejętność zaprojektowania rozwiązania odpowiadającego na realne potrzeby ludzi i zaprezentowanie planu wprowadzenia pomysłu w życie. W tegorocznej edycji uczestnicy opracowywali aplikacje udowadniające, że interakcja człowieka z technologią może ulepszyć wiele obszarów życia.

Gratulujemy!