W sobotę, 16 kwietnia odbyła się piąta edycja Festiwalu Eastrobo. Dwustu uczestników, ponad 70 drużyn i prawie 150 robotów, to  bilans największego w naszym regionie Festiwalu Robotyki Eastrobo 2016 organizowanego przez Koło Naukowe Wydziału Informatyki: Mobilne Systemy Inteligentne oraz Koło Naukowe Robotyków Wydziału Mechnicznego Politechniki Białostockiej. Składamy gratulacje i podziękowania organizatorom, w szczególności opiekunom naukowym kół: dr inż. Teodorze Dimitrovej-Grekow (Wydział Informatyki)  i dr inż. Rafałowi Grądzkiemu (Wydział Mechaniczny).