Data Science

Data Science

O czym?

Studia poświęcone są w głównej mierze zagadnieniom uczenia maszynowego (ang. machine learning), czyli dotyczą problematyki sztucznej inteligencji (ang. AI – Artifficial Intelligence) oraz działania systemów wykorzystujących przetwarzanie dużych ilości danych – big data. W szczególności sztucznym sieciom neuronowym, deeep learning – w przypadku specjalności developerskiej oraz biznesowym aspektom i otoczeniem działania systemów – w przypadku analityka danych.

Program studiów | Wykładowcy | Partnerzy merytoryczni

Co zyskasz?

Absolwenci obu specjalności, wspólnie zdobywają na I sem. wiedzę niezbędną do zrozumienia mechanizmów składowania i przetwarzania dużej ilości danych, statystycznej i wielowymiarowej analizy danych, problemów biznesowych i rozwiązań big data oraz wiedzę nt. metod i narzędzi uczenia maszynowego. Słuchacz na II sem. specjalności „Developer” zdobędzie wiedzę w zakresie wykorzystania sztucznych sieci neuronowych, deep learningu oraz umiejętności wykorzystania tej wiedzy do implementacji algorytmów przetwarzania danych w środowisku produkcyjnym Hadoop/Spark oraz języka R/Python. Natomiast słuchacz specjalności „Analityk danych” zdobędzie wiedzę w zakresie biznesowych modeli danych (finansowe, e-commerce, medyczne i social media), big data, przetwarzania wstępnego i transformacji danych, a także rozwiązań wykorzystujących Data Science. Dopełnieniem będą umiejętności pracy z wykorzystaniem języka R, raportowania i wizualizacja danych oraz wprowadzenie do wybranych środowisk analitycznych.

Dzięki partnerom merytorycznym z rynku (OwedOutcomes (dawniej TangramCare Polska), TJ Software / OpenTopic, Sotrender), słuchacz otrzyma dużo wiedzy praktycznej, dotyczącej zagadnień przetwarzania danych i big data, problemów biznesowych i rozwiązań wykorzystujących big data, z uwzględnieniem wymagań rynku, modeli biznesowych oraz realiów biznesowych.

Dla kogo studia?

Do podstawowych celów studiów należy pomoc w zdobyciu kwalifikacji i nowej wiedzy nawet dla osób, które dotychczas nie miały styczności z ww. tematami. Dlatego też program studiów, zawiera zagadnienia teoretyczne związane z przetwarzaniem big data i narzędziami uczenia maszynowego. Chcemy nauczyć nie tylko korzystania z narzędzi i programowania skryptów przetwarzających dane, ale też uświadomić słuchaczom co kryje się za poszczególnymi etapami przetwarzania danych i poleceniami, które wydają.

Partnerzy studiów

Postanowiliśmy stworzyć, całkowicie autorski program studiów. Było to możliwe dzięki współpracy TangramCare Polska, TJ.Software / Opentopic oraz Sotrender! Studia podyplomowe „Data Science” o dwóch specjalnościach „Developer” i „Analityk danych”. Program i kadrę możecie sobie obejrzeć na stronie. Partnerzy mówią sami za siebie:

  1. Sotrender – Nie muszę chyba przedstawiać; Analizy Social Media dla marek i agencji – prawdziwe big data;
  2. TangramCare Polska – sprzedają systemy oparte na AI; od 15 lat; na amerykański rynek medyczny;
  3. TJ.Software / Opentopic – sprzedają systemy oparte na AI; w obszarze marketing automation – digital content marketing;

Oficjalnymi Partnerami merytorycznymi studiów podyplomowych na kierunku „Data Science – Developer / Analityk danych” są:

Staże dla najlepszych

Dzięki współpracy z partnerami, nasi słuchacze będą mogli spróbować swoich sił na prawdziwych case study z rynku, a najlepsi zdobyć możliwość stażu m.in. u naszych partnerów.