Front-End Development

Front-End Development

O czym?

Studia podyplomowe „Aplikacje Internetowe – Front-End Development” obejmują przedstawienie zagadnień budowy aplikacji internetowych, standardów WWW i zagadnień związanych z projektowaniem wyglądu serwisów internetowych. Celem kształcenia jest skupienie się na zagadnieniach dotyczących aspektów wykorzystania standardów HTML5/CSS3 i JavaScript oraz wytycznych User Experience i Responsive Web Design w ich budowie.

Studia poświęcone są zagadnieniom dotyczącym wytwarzania nowoczesnych aplikacji internetowych i koncentrują się na warstwie interfejsu użytkownika, czyli tym co widzimy i obsługujemy w przeglądarce internetowej. Studia podyplomowe mogą stanowić zarówno uzupełnienie zdobytych wiadomości, jak również są przeznaczone dla osób, które nie miały styczności z programowaniem. Autorzy planu studiów tak przygotowali zakres materiału, aby niezbędną wiedzę programistyczną dotyczącą języka JavaScript, słuchacz zdobył w trakcie nauki tego przedmiotu na obu semestrach niniejszych studiów.

Co zyskasz?

Studia są odpowiedzią stale rosnące zapotrzebowanie na kształcenie w zakresie zagadnień budowy zaawansowanych i dobrze zaprojektowanych serwisów internetowych, których mocną stroną jest nie tylko wykorzystanie najnowszych standardów WWW, ale też profesjonalny wygląd graficzny. Studia mają kształcić specjalistów, na których jest realne zapotrzebowanie na rynku pracy. Partnerem kierunku jest firma Infinity Group, a pracownicy z IG nie tylko poprowadzą oni zajęcia, ale także aktywnie współtworzą program studiów.  Dzięki zaangażowaniu Infinity Group, słuchacze będą mogli spróbować swoich sił na prawdziwych case study z rynku, a najlepsi zdobyć możliwość stażu w Infinity Group – jednej z czołowych polskich agencji interaktywnych.

Chcesz swoją przyszłość związać z budową i programowaniem serwisów www? Nauczymy Cię programowania w najpopularniejszym języku świata – Java Script, od podstaw! Przy okazji zdobędziesz poszukiwany na rynku pracy zawód – Front-End Developer!

Dodatkową, unikalną wartością studiów jest połączenie wiedzy o technologiach internetowych z aspektami designu. Dzięki współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Białostockiej, program studiów został wzbogacony o takie przedmioty jak „Typografia i liternictwo”, „Kompozycja” czy „Design dla Internetu”.

Dla kogo?

Można śmiało powiedzieć, że studia są przeznaczone dla każdego kto chce swoją przyszłość związać z tworzeniem serwisów internetowych. Kandydaci nie muszą posiadać wykształcenia technicznego, gdyż jedynym, najbardziej technicznym elementem edukacji jest nauka programowania w języku JavaScript.

Absolwent studiów podyplomowych będzie przygotowany do podjęcia pracy na stanowiskach określanych na runku pracy jako Web Developer, Web Designer czy Front-End Developer w agencjach interaktywnych jak i innych firmach związanych w rynkiem WWW. Po zakończeni studiów student będzie posiadał m.in. wiedzę:

  • dotyczącą projektowania, designu, typografii i kompozycji z uwzględnieniem zastosowania tej wiedzy przy projektowaniu serwisów internetowych;
  • na temat metodologii pracy przy projektach – PM Book, Scrum;
  • opracowywania stron WWW na podstawie dostarczonego projektu graficznego;
  • o bieżących standardach kodowania w języku HTML5/CSS3 oraz technikach wytwarzania stron w technologii Responsive Web Design (RWD);
  • na temat programowania stron WWW w języku JavaScript wykorzystując do tego popularne frameworki typu jQuery, itp.;
  • o testowaniu i walidacji budowanych rozwiązań pod kątem zgodności ze standardami W3C i obsługą przez różne przeglądarki;
  • kodowaniu strony WWW z wykorzystaniem i zachowaniem standardów organicznego SEO;
  • przyjętych standardach animacji i zachowań elementów na stronie określanych mianem User Experience;
  • na temat obsługi programów graficznych, w tym w szczególności Adobe Photoshop na potrzeby edycji obrazów oraz na potrzeby przygotowania szablonów HTML.

Staże dla najlepszych

Oficjalnym Partnerem merytorycznym studiów podyplomowych na kierunku „Front-End Development” jest agencja interaktywna Infinity Group! Dzięki temu nasi słuchacze będą mogli spróbować swoich sił na prawdziwych case study z rynku, a najlepsi zdobyć możliwość stażu w Infinity Group.

Organizacja studiów | Rekrutacja | Opłaty