Międzynarodowe spotkanie projektowe w Tampere University of Applied Sciences w Finlandii

10-09-2021

W ramach projektu E-Coach – Towards e-coaching, the first step to build trust with a digital coach, w dniach 31 sierpnia – 3 września 2021, w Tampere University of Applied Sciences odbyło się międzynarodowe spotkanie projektowe. Podczas spotkania przedstawiona została fińska koncepcja kształcenia, która opiera się na coachingu oraz pracy grupowej. Uczestnicy odwiedzili TAMK Proakatemię – w której studia oparte są na budowaniu przedsiębiorstwa będącego własnością studentów oraz HUBS i Living Lab – jednostki wspierające studentów w rozwoju ich przedsiębiorczości i innowacyjności. Partnerzy projektu wymienili się swoimi doświadczeniami w zakresie metodologii coachingu oraz projektowania kursów online.

Projekt E-Coach finansowany ze środków programu Erasmus+. Realizowany jest przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej w partnerstwie z Tampere University of Applied Sciences, Technical University of Crete oraz Leipzig University. Celem projektu jest opracowanie innowacyjnej metody dydaktycznej do kształcenia na odległość, która stworzy podstawy do budowania zaufania między stronami procesu edukacyjnego.