Seminarium wydziałowe: 12.01.2022 o godzinie 12: 00

05-01-2022

Zapraszamy na seminarium wydziałowe, które odbędzie się 12.01.2022 o godzinie 12:00, w sali WA128.

Prelegentem będzie mgr inż. Katarzyna Topolewicz.

Tytuł wystąpienia: Analiza strategii rozmieszczania dla dyskretnych układów wieloagentowych

Streszczenie: Przez system wieloagentowy rozumiemy grupę obiektów, tak zwanych agentów, które komunikują się i współpracują ze sobą. Celem jest optymalne pokrycie ograniczonego, określonego z góry środowiska pracy, poprzez uzyskanie statycznej, czyli niezmiennej w czasie, konfiguracji. Strategia opiera się na śledzeniu centrum Czebyszewa komórki Woronoja każdego z agentów. Podczas referatu przedstawię wyniki uzyskane w ostatnim roku, m.in. stabilność układu zmiennego w czasie i wpływ opóźnienia na układ. Na zakończenie zaprezentuję aktualnie analizowany problem – wprowadzenie zakłóceń do układu, a także kierunek przyszłych prac.