Matematyka stosowana, studia drugiego stopnia

10-01-2022

Kierunek Matematyka stosowana, studia drugiego stopnia

Specjalność: Analityka danych i modelowanie matematyczne

Wydział Informatyki PB zaprasza na czterosemestralne studia magisterskie na kierunku Matematyka stosowana, specjalność Analityka Danych i Modelowanie Matematyczne.

Pogłębiona wiedza matematyczna i informatyczna absolwenta kierunku Matematyka stosowana na studiach drugiego stopnia pozwoli na stosunkowo łatwe dostosowywanie się do szybko ewoluujących nowoczesnych technologii. Uzyskane wykształcenie pozwoli absolwentowi wiązać przyszłą karierę zawodową m.in. z obszarami nowych technologii. Głównym narzędziem pracy będą poznane techniki komputerowe, zarówno w zakresie projektowania, programowania jak i wspomaganego komputerowo modelowania matematycznego.

Kierunek jest otwarty nie tylko dla absolwentów studiów z dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych (np. Matematyka, Fizyka, Chemia, Informatyka), ale również dla wszystkich absolwentów studiów pierwszego i drugiego stopnia z dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych (m.in. kierunki związane z Automatyką, Elektroniką, Elektrotechniką, Informatyką, Telekomunikacją, Transportem, Budownictwem, Inżynierią mechaniczną itd.).

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z Prodziekanem ds. Studenckich i Kształcenia WIPB, dr inż. Andrzejem Chmielewskim (wi.ksztalcenie@pb.edu.pl),

Szczegółowy opis kierunku Matematyka stosowana

Harmonogram i szczegóły procesu rekrutacji