Dżemik – największy konkurs programowania gier dla dzieci i młodzieży rozgrywany w północno-wschodniej Polsce.

16-05-2022
logo konkursu dżemik: robocik w kształcie słoika w maseczce niosący klawiaturę komputerową, w prawym dolnym rogu wyróżniony czerwonym kolorem napis DŻEMIK

Rozpoczęły się zapisy na największy konkurs programowania gier dla dzieci i młodzieży rozgrywany w północno-wschodniej Polsce – „Dżemik”. W Konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych i średnich poniżej 18 roku życia.

Konkurs polega na samodzielnym bądź zespołowym (max. 2 osoby w drużynie) przygotowaniu gry komputerowej w technologii: Scratch, Kodu, Unity3D. Po wcześniejszej konsultacji z Jury zawodnicy mogą użyć także innego języka programowania. Oceniany będzie przede wszystkim kod źródłowy aplikacji oraz wkład własny w stworzenie gry.

W Konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych i średnich poniżej 18 roku życia. Do formularza rejestracyjnego, umieszczonego na stronie konkursu, każdy uczestnik zobowiązany jest dołączyć skan lub zdjęcie podpisanej zgody rodzica/opiekuna prawnego na udział w konkursie.

Rejestracja chętnych do udziału w Dżemiku zostaje uruchomiona dzisiaj (16.05.2022) i potrwa do 25 maja 2022 r. Liczba miejsc jest ograniczona do 40 zespołów.

Konkurs będzie miał charakter on-line. Z uwagi na egzamin ósmoklasisty temat konkursowy zostanie opublikowany 27.05.2022 r., a zrealizowany projekt będzie można przesłać do 03.06.2022 r.

Zawodnicy/drużyny będą oceniani w trzech kategoriach wiekowych: Junior – klasy IV-VI szkoły podstawowej; Kadet – klasy VII-VIII szkoły podstawowej; Senior – szkoły ponadpodstawowe (do 18 roku życia). Nagrody – atrakcyjne gry planszowe – przyznawane będą za 1-3 miejsca w każdej kategorii.

Szczegóły i regulamin konkursu Dżemik dostępne są na stronie: http://dzemik.wi.pb.edu.pl/

Organizatorem konkursu Dżemik jest Koło Naukowe Biometrii, Analizy i Przetwarzania Obrazów działające przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej.

logo Koła Biometrii

W tym roku wspierają nas:

logo firmy Inspeerinty

logo firmy Softservelogo firmy Spyrosoftlogo startupu Digi Leader