II Turniej Szachowy o Puchar Rektora PB

18-03-2024

6 kwietnia odbędzie się II Turniej Szachowy o Puchar Rektora Politechniki Białostockiej!

To nie będzie zwykły turniej! W tym roku Wydział Informatyki obchodzi jubileusz 35-lecia, dlatego też szachowe rozgrywki upłyną pod hasłem „Turniej na 35 szachownic”!

Zapraszamy wszystkich do udziału i wspólnego świętowania urodzin WI.

Zapisy na turniej ruszyły! Decyduje kolejność zgłoszeń! Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne!

Kto okaże się królową szachownicy, a kto królem? Kto będzie trzymał wszystkich zawodników w szachu? Dowiemy się już 6 kwietnia! W Centrum Nowoczesnego Kształcenia o godz. 10.00 zawodnicy zasiądą do stołu, by toczyć szachową wojnę o Puchar Rektora Politechniki Białostockiej!

Formuła jest otwarta, udział mogą wziąć wszyscy, zarówno pracownicy, studenci, jak i uczniowie szkół średnich oraz podstawowych, a także sympatycy naszej uczelni, szachiści. Udział jest bezpłatny. Należ jednak dokonać zgłoszenia się na stronie, decyduje kolejność zgłoszeń – zapisz się!

Warto wziąć udział! Organizatorzy przygotowali dyplomy oraz pulę nagród pieniężnych we wszystkich klasyfikacjach!
Zwycięzcy w klasyfikacji open otrzymują puchary, dyplomy oraz nagrody pieniężne:

• za zajęcie 1. miejsca – 600 zł
  • za zajęcie 2. miejsca – 400 zł
  • za zajęcie 3. miejsca – 200 zł

Organizatorzy liczą na udział wielu graczy, zwłaszcza dzieci i młodzieży. W maju 2023 roku odbyła się I. edycja, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział blisko 80 osób! Wygrał międzynarodowy mistrz – Jakub Kosakowski.

Czy w tym roku czekają nas równie silne emocje? Mamy taką nadzieję! W ramach tegorocznego  turnieju odbędzie się 9 rund w systemie szwajcarskim. Tempo gry: po 10 minut na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii. Planowane zakończenie o godz. 15.20.

Klasyfikacja zawodników:

• open
  • najlepszy nauczyciel
  • najlepsza nauczycielka
  • najlepszy student
  • najlepsza studentka
  • najlepszy uczeń szkoły średniej
  • najlepsza uczennica szkoły średniej
  • najlepszy uczeń szkoły podstawowej
  • najlepsza uczennica szkoły podstawowej

Harmonogram:

• Odprawa techniczna 09:45
  • Runda 1 10:00
  • Runda 2 10:35
  • Runda 3 11:10
  • Runda 4 11:45
  • Runda 5 12:20
  • Runda 6 12:55
  • Runda 7 13:30
  • Runda 8 14:05
  • Runda 9 14:40
  • Zakończenie turnieju 15:20

REGULAMIN TURNIEJU – SPRAWDŹ!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – ZAPISZ SIĘ!

🚩 Centrum Nowoczesnego Kształcenia, ul. Zwierzyniecka 16, 15-333 Białystok