Matematyczna choinka-wyniki konkursu

19-12-2019
Plakat Matematyczna Choinka

Zakończyła się kolejna edycja konkursu Matematyczna Choinka, zorganizowanego przez Studenckie Koło naukowe Math4You oraz Wydział Informatyki. W tym roku do konkursu przystąpiło dwudziestu czterech uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zgłaszając 20 prac. Jury konkursowe miało trudne zadanie, ponieważ uczestnicy wykazali się kreatywnością i różnorodną realizacją tematu. Zasady konkursu były proste – uczestnicy musieli przedstawić matematyczną choinkę w dowolnej formie, nawiązując w swojej pracy do szeroko rozumianej matematyki lub informatyki. Ostatecznie nagrodzone zostały 3 prace:

I miejsce –  Julian Żmojda (Sportowa Szkoła Podstawowa w Supraślu), który wykonał choinkę z przycisków klawiatury komputerowej, z gwiazdą z wiatraczka komputerowego,

II miejsce –  Brian Śmierzchalski (Szkoła Podstawowa nr 40 w Kielcach), który zbudował choinkę z ekierek,

III miejsce – Hanna Węsierska (ZSI w Słupsku), która napisała program do drukarki 3d i wydrukowała matematyczną choinkę.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za nadesłanie prac. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu!