Konkurs Dżemik 2020 wystartował!

15-05-2020
logo konkursu dżemik: robocik w kształcie słoika w maseczce niosący klawiaturę komputerową, w prawym dolnym rogu wyróżniony czerwonym kolorem napis DŻEMIK

Tegoroczny temat brzmi:

Wirusy!

Obowiązkowy element, który musi zostać zawarty w projekcie, to postać medyka. Sposób jej użycia i znaczenie zależy od tworzącego grę. Organizatorzy proszą, aby piszący upewnili się, że medyk występuje w grze. To ważny punkt regulaminu! Poza tym jest pełna dowolność w interpretacji tematu, gatunku czy oprawie.

Drużyny mogą pracować do 17 maja, do godziny 23:59 powinny załadować swoje projekty na serwer, którego adres otrzymały w mailu. Po tym terminie gry zostaną przekazane do oceny jurorom. Przewodniczącym Jury Konkursu jest dr inż. Marek Tabędzki, Wydział Informatyki PB.

Do udziału w Konkursie zgłosiły się 24 drużyny, w tym 6 dwuosobowych. Ponadto 9 drużyn podało kategorię Kadet, 14 junior, a 1 senior. Co do technologii większość wybrała Scratch- 15 drużyn,    2 – Unity, 4 Kodu,  a 3 „inne”. Uczestnicy to uczniowie szkół nie tylko z regionu, są drużyny również z Warszawy i Szczecina.

Więcej wskazówek i poradnik gier, jak też kontakt do organizatorów na stronie dzemik.wi.pb.edu.pl

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i liczymy na dużo nowych wspaniałych gier.