Rada przedsiębiorców Wydziału Informatyki PB – 21.06.2023

21-06-2023
Napis: Rada Przedsiębiorców Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej

Dnia 21.06.2023 r. o godzinie 12:00 na Wydziale Informatyki miało miejsce posiedzenie Rady Przedsiębiorców Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, które skoncentrowało się głównie na przygotowaniach do organizacji jubileuszowej, dziesiątej edycji Białostockiego Testu Informatyków.

W trakcie spotkania, pani dr. Magdalena Kacprzak, koordynator testu, przedstawiła cele wydarzenia i omówiła szczegółowo statystyki z ubiegłorocznej edycji, która odbyła się w roku 2022. Następnie przewodniczący omówili wstępne założenia związane z jubileuszową, dziesiątą edycją testu. Podkreślono istotę uroczystego przygotowania gali wydarzenia, a także zasugerowano organizację wydarzeń satelitarnych związanych z obchodami jubileuszu. W ramach dyskusji w obrębie Rady ustalono datę wydarzenia na 29.11.2023 r. oraz wstępnie nakreślono kategorie konkursowe dla Białostockiego Testu Informatyków 2023.

W trakcie posiedzenia omówiono także bieżące sprawy dotyczące Wydziału Informatyki. Szczególny nacisk położono na aktualne plany remontowe na Wydziale oraz rozważono możliwość zaangażowania firm w przygotowywanie sal patronackich. Dodatkowo, przypomniano przedstawicielom przedsiębiorców o możliwościach realizacji zajęć specjalistycznych przez ekspertów z firm w ramach Politechnicznej Sieci Via Carpatia.