Seminarium wydziałowe: 09.06.2021 o godzinie 12:00

08-06-2021

Zapraszamy na seminarium wydziałowe, które odbędzie się 09.06.2021 o godzinie 12:00. Prelegentami będą dr Mateusz Woronowicz oraz mgr inż. Kamil Kozłowski.

Seminarium odbędzie się z użyciem systemu MS Teams. Wejście na spotkanie przez kalendarz systemowy lub link

12:00-12:25 dr Mateusz Woronowicz

Tytuł wystąpienia: Badania grup addytywnych pierścieni przeprowadzone w roku akademickim 2020/2021 i ich rezultaty

Streszczenie: W trakcie referatu krótko omówię swoją tematykę badawczą wraz z wynikami uzyskanymi lub opublikowanymi w roku akademickim 2020/2021. Moje wystąpienie będzie dotyczyć grup addytywnych pierścieni, zwłaszcza łącznych. Szczególna uwaga zostanie poświęcona zagadnieniom związanym z przemiennością pierścieni konstruowanych na beztorsyjnych grupach abelowych skończonej rangi. Sygnalizowana problematyka wpisuje się w klasyczną tematykę algebry abstrakcyjnej rozwijaną w wielu prężnych ośrodkach naukowych od początku lat 50-tych XX wieku. Matematyczne podstawy ułatwiające zrozumienie wyników, które zamierzam omówić można znaleźć, między innymi, w [1, Chapter 1] oraz [2, Chapters 12 & 18].
Podstawowa literatura:
[1] S. Feigelstock, Additive groups of rings. Vol. 1 (Pitman Advanced Publishing Program, Boston, 1983)
[2] L. Fuchs, Abelian Groups (Springer Monographs in Mathematics, Springer International Publishing, Cham, Heidelberg, New York, Dordrecht, London, 2015).

Lista publikacji

12:25-12:50 mgr inż. Kamil Kozłowski

Tytuł wystąpienia: Prognozowanie ryzyka readmisji wśród wybranych jednorodnych grup pacjentów

Streszczenie: W trakcie prezentacji przedstawione zostaną wyniki badań nad prognozowaniem ryzyka readmisji wśród pacjentów z niewydolnością serca oraz obturacyjną chorobą płuc. Eksperymenty wykonane zostały na zbiorze danych pacjentów z USA z użyciem metod uczenia maszynowego. W dalszej części prezentacji przedstawione zostaną plany badawcze związane z tematem generowania muzyki.

Lista publikacji:
[1] K.Kozlowski, Prognozowanie ryzyka readmisji wśród wybranych jednorodnych grup pacjentów, Oficyna Wydawnicza Politechniki Białostockiej (rozdział monografii przyjęty do druku).
[2] R.Mazurek, K.Kozlowski, On semi-Armendariz matrix rings, Journal of the Korean Mathematical Society, 52 (2015).