Seminarium wydziałowe: 16.06.2021 o godzinie 12:00

13-06-2021

Zapraszamy na seminarium wydziałowe, które odbędzie się 16.06.2021 o godzinie 12:00. Prelegentami będą mgr inż. Dariusz Jankowski i mgr inż. Mateusz Choromański.

Seminarium odbędzie się z użyciem systemu MS Teams. Wejście na spotkanie przez kalendarz systemowy lub link

12:00-12:25 mgr inż. Dariusz Jankowski

Tytuł wystąpienia: Zastosowanie metod zbiorów przybliżonych w uczeniu maszynowym

Streszczenie: Podczas Seminarium Wydziałowego przedstawione zostaną wyniki autorskich badań zastosowania metod zbiorów przybliżonych w odkrywaniu wiedzy w bazach danych. Prezentacja opisywać będzie w szczególności: opis wprowadzonych modyfikacji do biblioteki R – RoughSets oraz prace nad bibliotekami w języku Python: RoughSets i LEM2; opis rozwiązania systemu klasyfikacji z wykorzystaniem technologii docker z zintegrowanymi bibliotekami R do budowy klasyfikatorów opartych o bibliotekę scikit-learn w języku Python; opis wpływu technik wstępnego przygotowania danych na skuteczność algorytmów klasyfikacji; omówienie planów zastosowania metod zbiorów przybliżonych w automatycznej analizie tekstów.
Planowany temat rozprawy doktorskiej: Zastosowanie metod zbiorów przybliżonych w automatycznej analizie tekstów.

12:25-12:50 mgr inż. Mateusz Choromański

Tytuł wystąpienia: Akceleracja wybranych algorytmów bazujących na miarach odległości przy wykorzystaniu układów FPGA

Streszczenie: W trakcie wystąpienia przedstawione zostaną postępy w pracy naukowej z roku akademickiego 2020/21. Zaprezentowane zostaną wydane publikacje oraz zostaną omówione zmiany w warsztacie badawczym naniesione po poprzednim wystąpieniu. W dalszej części prezentacji przedstawiona zostanie perspektywa rozwoju powstającego systemu decyzyjnego oraz propozycje algorytmów, które mogą zostać użyte we wspomnianym systemie.