W dniach 15-17 października 2023 roku w Lipowym Moście odbyła się XLI Ogólnopolska Konferencji Naukowa im. Profesora Władysława Bukietyńskiego „Metody i Zastosowania Badań Operacyjnych”. Organizatorem konferencji był Oddział Białostocki Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej. Konferencja była objęta patronatami: Rektora Politechniki Białostockiej, Komitetu Statystyki i Ekonometrii PAN, Polskiej Sekcji INFORMS oraz Urzędu Statystycznego w Białymstoku. Problematyka poruszanych zagadnień obejmowała klasyczne metody badań operacyjnych, miękkie i behawioralne badania operacyjne, systemy wspomagania decyzji, modele optymalizacyjne, wielokryterialne wspomaganie decyzji, data science i data mining, sztuczną inteligencję oraz zastosowania badań operacyjnych. Na konferencji zaprezentowano 29 referatów. Podczas konferencji odbyły się warsztaty doktorskie oraz tradycyjnie już konkurs na najlepszą prezentację wygłoszoną na konferencji MZBO’23. W ramach konferencji odbyły się także dwie sesje specjalne: Sesja Sekcji Badań Operacyjnych Komitetu Statystyki i Ekonometrii PAN pt.: Dydaktyka badań operacyjnych w uczelniach ekonomicznych dziś i jutro” oraz Sesja Polskiej Sekcji INFORMS pt.: „O wrażliwości w biznesie”.

Więcej informacji o konferencji na stronie: https://mzbo2023.wi.pb.edu.pl/mzbo-2023/

Kolejna edycja konferencji jest organizowana w październiku 2024 roku przez przedstawicieli Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.