​Wyzwania badawcze z pogranicza informatyki i nawigacji morskiej​

Statek morski

Serdecznie zapraszamy na otwarte seminarium Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, na którym zaprezentowane zostaną zagadnienia badawcze dotyczące wykorzystania efektywnych rozwiązań algorytmicznych w systemach nawigacji morskiej.

Temat seminarium: Wyzwania badawcze i rozwiązania stosowane w nawigacyjnych systemach wspomagania decyzji w sytuacjach kolizyjnych na morzu na przykładzie systemu NAVDEC

Termin: 5 kwietnie 2017 r., godz. 12:15, sala: 12 B

Program seminarium:

1. Projekt AVAL (Autonomous Vessel with an Air Look): aval-project.pl, dr Jolanta Koszelew, Politechnika Białostocka
  2. NAVDEC – System wspomagania decyzji w sytuacjach kolizyjnych – dr inż. kpt. ż.w. Piotr Wołejsza, Akademia Morska w Szczecinie,
  3. Wyzwania badawcze z pogranicza informatyki i nawigacji morskiej – Jolanta Koszelew, Piotr Wołejsza
    1. Problem generowania manewrów antykolizyjnych jako wyzwanie z zakresu optymalizacji wielokryterialnej
    2. Algorytm generowania parametrów manewru ostatniej chwili