Kierunki informatyka oraz informatyka i ekonometria z akredytacjami KAUT i europejskimi certyfikatami jakości EUR-ACE®

28-04-2023

Trzy osoby trzymające certyfikaty KAUT, w środku dr hab. Agnieszka Dardzińska-Głębocka, prof. PB Prorektor ds. Kształcenia Politechniki Białostockiej

Miło nam poinformować, iż 21 kwietnia 2023 roku, podczas posiedzenia plenarnego Komisji Akredytacji Uczelni Technicznych, dr hab. Agnieszka Dardzińska-Głębocka, prof. PB, Prorektor ds. Kształcenia Politechniki Białostockiej, odebrała akredytacje KAUT oraz europejskie certyfikaty jakości EUR-ACE® Label dla kierunków informatyka pierwszego i drugiego stopnia oraz informatyka i ekonometria pierwszego stopnia prowadzonych w Politechnice Białostockiej na Wydziale Informatyki.

KAUT nadaje akredytowanym kierunkom również europejski certyfikat jakości EUR-ACE® (European Accreditation of Engineering Programmes), przyznany w ramach procedury European Network for Accreditation of Engineering Education (ENAEE). Certyfikaty EUR-ACE® są uznawane we wszystkich krajach UE i są potwierdzeniem zgodności programu studiów z przyjętymi w Europie normami i zasadami oraz gwarancją wysokiej jakości programów studiów technicznych.

Poprzez akredytację KAUT:

• uczelnia uzyskuje dodatkową weryfikację i potwierdzenie wysokiej jakości kształcenie inżynierów na danym kierunku studiów,
  • pracodawcy otrzymują pewność, iż kompetencje kandydata do zatrudnienia w zakresie wiedzy, rozumienia i umiejętności praktycznych są zgodne z międzynarodowymi standardami w zakresie kształcenia inżynierów,
  • studenci uzyskują zapewnienie, że programy kształcenia posiadające akredytację spełniającą międzynarodowe standardy i są rozpoznawane przez pracodawców w Europie.