Studenci Wydziału Informatyki docenieni na konferencji naukowej

17-05-2023
plakat konferencyjny: czarnobiały plakat rysunkowy, po lewej stronie lupa na tle wykresu słupkowego i skrótu ISKN, po prawej stronie napis Interdyscyplinarna Studencka Konferencja Naukowa – Statystyka na co dzień

Miło nam poinformować, iż w II Interdyscyplinarnej Studenckiej Konferencji Naukowej „Statystyka na co dzień”, która odbyła się 12 maja 2023 na Wydziale Zarządzania PB,  doceniona została praca naukowa studentów Wydziału Informatyki kierunku Matematyka stosowana. W ramach konkursu na najlepsze wystąpienie Konferencji w kategorii studentów pierwszego stopnia. I miejsce zajął Piotr Mariusz Kozikowski za referat pt. „Metoda PROMETHEE II w ocenie zjawiska komputeryzacji i rozwoju cyfrowego państw Unii Europejskiej w roku 2019”, zaś wyróżnienie uzyskał Maciej Łomiński za referat pt. „Dysonans odczucia sytuacji bezpieczeństwa społecznego w czasie pandemii COVID19 przez mieszkańców miast – analiza wyników badania ankietowego”.

Piotr Kozikowski działa aktywnie w kole naukowym Math4You i referat przygotowywał pod kierownictwem naukowym dr Marzeny Filipowicz, zaś opiekę naukową przy przygotowaniu referatu  Macieja Łomnińskiego  zapewniła  prof. dr hab. Ewa Roszkowska.

Szczegóły Konferencji (w tym wyniki konkursu) dostępne są na stronie:  https://wiz.pb.edu.pl/nauka-i-badania/konferencje-i-seminaria/iskn-statystyka/

Gratulujemy!