Wygrana w turnieju BEST Gamers Tournament

23-01-2024

Drużyna „Duchy Puszczy PB” wystawiona przez studenckie koło naukowe E-Games działające na Wydziale Informatyki PB zwyciężyła w turnieju BEST Gamers Tournament.

W dniu 16 grudnia 2023, studenckie koło naukowe E-Games działające na Wydziale Informatyki PB wzięło udział w wydarzeniu organizowanym przez stowarzyszenie BEST Warsaw, które jest częścią międzynarodowej organizacji Board of European Students of Technology. Towarzyszącym elementem tego wydarzenia był turniej League of Legends. W turnieju wzięły udział dwie drużyny wystawione przez E-Games: „Duchy Puszczy PB” i  „Duchy Puszczy Academy”. Po kwalifikacjach online do głównych rozgrywek zakwalifikowało się 8 drużyn w tym obie  drużyny zgłoszone przez E-Games.  Zarówno „Duchy Puszczy PB” jak i  „Duchy Puszczy Academy” pokonały swoich przeciwników w pierwszym meczu. Niestety w drugiej rundzie oba zespoły Politechniki Białostockiej musiały zagrać przeciwko sobie, gdzie zwycięsko wyszła główna drużyna. W finale drużyna „Duchy Puszczy PB” pokonała reprezentację Politechniki Gdańskiej, która w roku ubiegłym zajęła drugie miejsce w Uczelnianych Mistrzostwach Polskich EDU! Druga drużyna Politechniki Białostockiej „Duchy Puszczy Academy” w klasyfikacji końcowej zajęła czwarte miejsce.

Gratulacje!

Profil koła na facebooku: https://www.facebook.com/DuchyPuszczy