Turniej szachowy o Puchar Rektora Politechniki Białostockiej

Plakat turnieju szachowego. Granatowe tło, lewy górny róg logo „Science Kultura”, lewa część na środku – tytuł wydarzenia „Turniej szachowy o Puchar Rektora Politechniki Białostockiej” w prawej części plakatu okrągłe zdjęcie figur szachowychW dniu 06/05/2023 r. odbył się Turniej szachowy o Puchar Rektora Politechniki Białostockiej. Turniej zorganizowany został przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej. W turnieju uczestniczyło blisko 80 osób. Zwycięzcą okazał się międzynarodowy mistrz Jakub Kosakowski. Drugie miejsce zajął arcymistrz Tomasz Markowski. Na trzeciej pozycji znalazł się Kacper Żochowski, który jest mistrzem FIDE.

Dodatkowo przyznano jeszcze trzy nagrody. Najlepszą kobietą okazała się Michalina Rudzińska, aktualna mistrzyni Polski. W kategorii najlepszy uczeń znalazła się Klara Szczotka, która jest aktualną mistrzynią Polski do lat 16. Natomiast w kategorii na najlepszego studenta uplasował się Maciej Kamiński.

Turniej szachowy odbył się w ramach projektu „SCIENCE Kultura”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Kierownikiem projektu jest mgr. Joanna Panasiuk zaś koordynatorem Wydarzenia mgr Agnieszka Makarec.

Fotorelacja z turnieju dostępna jest na stronie: https://pb.edu.pl/2023/05/06/miedzynarodowy-mistrz-jakub-kosakowski-wygral-turniej-szachowy-o-puchar-rektor-politechniki-bialostockiej/