Specjalna ostatnia edycja Fabryki Dobrego Inżyniera – przedłużona rekrutacja

13-04-2022

Z lewej strony logotyp Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój zawierający jedną gwiazdkę białą, jedną żółtą oraz jedną czerwoną na niebieskim tle, z prawej strony logo Unii Europejskiej, żółte gwiazdki ułożone w kółko na niebieskim tle oraz napis Unia Europejska Europejski Funduszu Społeczny. Na środku biało-czerwona flaga Polski z napisem Rzeczypospolita Polska

W dniu 01.04.2022 r. rusza dodatkowa specjalna edycja rekrutacji do Fabryki Dobrego Inżyniera (FDI) w ramach projektu PB2020- Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Białostockiej, finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, która potrwa do 08.19.04.2022 r.

Zadanie projektu „Fabryka Dobrego Inżyniera” dedykowane jest studentom 4 ostatnich semestrów I i II stopnia studiów stacjonarnych, którzy jeszcze nie brali udziału w projekcie z wydziałów: Architektury, Budownictwa i Nauk o Środowisku, Elektrycznego, Informatyki, Inżynierii Zarządzania oraz Mechanicznego.

W ramach dodatkowej edycji FDI przewidziano:

• Certyfikowane szkolenia.
  • Zajęcia realizowane przez pracodawców – warsztaty technologiczne.
  • Szkolenia komunikacyjne i interpersonalne.

Udział w projekcie jest w 100% bezpłatny, finansowany ze środków UE.

Wsparcie zostanie udzielone ok. 200 studentom PB.

Każdy uczestnik będzie zobowiązany do wzięcia udziału w dwóch formach wsparcia (np. szkolenie certyfikowane + szkolenie komunikacyjne; szkolenie certyfikowane + warsztaty technologiczne; szkolenie komunikacyjne + warsztaty technologiczne). Możliwe jest zapisanie się na maksymalnie 2 formy wsparcia.

Osoby zakwalifikowane do projektu zobligowane będą do uczestnictwa w badaniu Bilansu Kompetencji na początku i końcu udzielanego wsparcia.

Zajęcia planowane są do realizacji w okresie maj – lipiec 2022 r.:

• Szkolenia certyfikowane w trakcie roku akademickiej planowane są głównie weekendowo, a w lipcu możliwe również w tygodniu.
  • Szkolenia komunikacyjne w godzinach popołudniowych w tygodniu lub weekendowo.
  • Warsztaty technologiczne (tj. wizyty studyjne z warsztatami w firmie) głównie w tygodniu.

Godziny wsparcia będziemy się starać dopasować do Państwa zajęć na uczelni.

Podczas prowadzonej rekrutacji punkty będą przyznawane na podstawie wzoru:

Średnia ocen z toku studiów + pkt dodatkowe (+ 1 pkt za osiągnięcia naukowe i organizacyjne kandydata, udział w konferencjach opisane w formularzu rekrutacyjnym)*0,2

O przyjęciu, w przypadku takiej samej liczby punktów, decyduje kolejność zgłoszeń.

Regulamin uczestnictwa dostępny jest na stronie projektu:https://pb.edu.pl/pb2020/dokumenty/regulamin-projektu

W razie pytań prosimy o kontakt z BOP pod nr tel. 85 746 93 37 lub 797 994 88

Rekrutacja odbywa się poprzez wypełnienie formularza na stronie projektu: