Rada przedsiębiorców Wydziału Informatyki PB – 13.10.2023

13-10-2023
Napis: Rada Przedsiębiorców Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej

Dnia 13.10.2023 r. odbyło się posiedzenie Rady Przedsiębiorców Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele firm, które zdecydowały się aktywnie zaangażować w realizację Białostockiego Testu Informatyków 2023. Wsparcie dla tegorocznej edycji zadeklarowało 16 renomowanych firm: Britenet, T-Matic Grupa Computer Plus, cronn, EY, LBPro, PLUM, Softserve, Sollers, Spyrosoft, Transition Technologies MS, Transition Technologies PSC, Transition Technologies–Software, X-code, Inspeerity, Workai, ZETO.

Podczas obrad szczegółowo omówiono plany dotyczące gali wydarzenia. Zdecydowano o zmianie tradycyjnej autoprezentacji firm podczas gali na wykład specjalistyczny, który będzie wygłoszony przez eksperta spoza firm zaangażowanych w przygotowanie testu. W kwestii wykładu specjalistycznego zasugerowano nawiązanie kontaktu z przedstawicielami firmy Microsoft.

Na posiedzeniu wyznaczono również kategorie testowe, rozszerzając je o cyberbezpieczeństwo, którego „opiekunem” merytorycznym została firma EY. Finalnie ustalono, że w teście pojawi się 9 kategorii: cyberbezpieczeństwo, bazy danych, DevOps, technologie chmurowe – Azure, technologie webowe, znajomość języka C++, znajomość języka C#, znajomość języka Java, znajomość języka Python.

Sprecyzowano również formę wydarzeń satelitarnych, ograniczając je do wykładów, seminariów i warsztatów prowadzonych przez specjalistów z firm zaangażowanych w organizację wydarzenia. Zdecydowano, że zajęcia prowadzone przez ekspertów odbędą się w tygodniu bezpośrednio poprzedzającym Test, jak również w tygodniu, w którym będzie odbywał się Test.

W ramach posiedzenia Rady omówiono także bieżące sprawy dotyczące Wydziału. Przedstawiono firmom liczbę studentów rozpoczynających studia na Wydziale Informatyki na I semestrze oraz zwrócono uwagę na pojawiające się problemy kadrowe. W tym kontekście zachęcono firmy do wspierania Wydziału poprzez udział ich specjalistów w prowadzeniu zajęć specjalistycznych.