Wydział Informatyki PB

Meles

Politechnika Białostocka/Wydział Informatyki uzyskał dofinansowanie projektu w ramach programu ERASMUS+ Partnerstwa Strategiczne.

facebook

Z przyjemnością informujemy, iż Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej uzyskał dofinansowanie na realizację projektu MELES w ramach programu ERASMUS+ Partnerstwa Strategiczne.

Pozytywna decyzja dotyczy projektu MELES – More Entrepreneurial Life at European Schools realizowanego w partnerstwie z Akademią Morską w Szczecinie (lider projektu), Hochschule Furtwangen z Niemiec, Politechniką Białostocką(Wydział Informatyki-koordynator zadania w roku 2014/15), Universidade de Aveiro z Portugali oraz University of the Aegean z Grecji. Gratulujemy sukcesu Kierownikowi Projektu dr inż. kpt.ż.w. Piotrowi Wołejszy(AMwSz), dr Jolancie Koszelew i mgr Maciejowi Kopczyńskiemu oraz całemu zespołowi projektowemu.

Głównym celem projektu jest wprowadzenie przedmiotu kształtującego umiejętności z zakresu przedsiębiorczości do programów studiów na wydziałach, które nie mają albo mają małe doświadczenie w tej dziedzinie. Uczelnie te dzięki projektowi będą mogły pozyskać sprawdzone rozwiązania od bardziej doświadczonych instytucji. Wprowadzenie do programów studiów przedmiotu przedsiębiorczość nie oznacza wyłącznie przygotowania studentów do prowadzenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorczość to znacznie szersze pojęcie. Bycie przedsiębiorczym studentem oznacza bycie świadomym nowych możliwości. Studenci powinni być gotowi na zmiany i wiedzieć, jak szacować ryzyko decyzji w ich życiu zawodowym. Powinni mieć świadomość, że rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej jest jedną z możliwych ścieżek kariery. W trakcie projektu zaplanowane są, oprócz innych działań, dwie szkoły letnie (Grecja w 2015 roku oraz Portugalia w 2016 roku) dla multidyscyplinarnej grupy studentów ze wszystkich partnerskich uczelni. Więcej informacji nt. projektu już wkrótce będzie można znaleźć na stronie projektu www.meles-project.eu

 

Działanie „Partnerstwa Strategiczne” w ramach programu ERASMUS+ w sektorze szkolnictwa wyższego polega na współpracy między instytucjami w postaci prowadzenia wspólnych międzynarodowych projektów. Ich celem powinno być wdrażanie i upowszechnianie innowacyjnych rozwiązań w szkolnictwie wyższym, a efektami – modernizacja oferty dydaktycznej, jej lepsze dostosowanie do potrzeb społeczeństwa i gospodarki oraz podniesienie jakości kształcenia. Więcej informacji nt. działania można uzyskać na w Dziale ds. Obcokrajowców i Wymiany Międzynarodowej oraz na stronie erasmusplus.org.pl.

Flaga Unii Europejskiej. z prawej strony napis Erasmus +


Uroczyste Zakończenie MELESA czyli Międzynarodowa Konferencja MELES w Szczecinie

W Szczecinie, w Akademii Morskiej 3 lata temu obyło się pierwsze spotkanie Projektu MELES i w Szczecinie w dniach 10-11 maj 2017 odbyło się ostatnie wydarzenie przewidziane w ramach Projektu: wydarzenie upowszechniające w postaci Międzynarodowej Konferencji MELES.
(więcej…)


Sukces Międzynarodowej Konferencji Projektu MELES promującej przedsiębiorczość akademicką w Białymstoku

(więcej…)


Międzynarodowe Sympozjum SEPT- MELES w Lipsku

W dniach 17-18 listopada 2016r. odbyło się pierwsze wydarzenie upowszechniające (Multiplier Event) Projektu MELES na Uniwersytecie w Lipsku. Wydarzenie było częścią Międzynarodowego Sympozjum Programu SEPT Uniwersytetu w Lipsku. Tytuł Sympozjum to „Promocja międzynarodowej przedsiębiorczości w uczelniach wyższych” a jego celem było znalezienie skutecznych metod umiędzynarodowienia dla start-upów i zaprezentowanie szerszej publiczności dotychczasowych rezultatów Projekty MELES.

(więcej…)


Druga wizyta studyjna w Białymstoku, 14-16 czerwca, 2016

W dniach 14-16 czerwca 2016 r. odbyło się drugie międzynarodowe spotkanie realizatorów projektu MELES w Białymstoku. Spotkanie miało formę wizyty studyjnej i odbyło się na Politechnice Białostockiej (PB).

Cele spotkania:

  1. Udział w zajęciach pokazowych z przedmiotu przedsiębiorczość, którego program został opracowanego w ramach projektu MELES
  2. Spotkanie z uczestnikami  szkół letnich zrealizowanych w ramach projektu
  3. Zatwierdzenie finalnej wersji e-booka
  4. Opracowanie finalnej wersji programu szkoły letniej w Aveiro
  5. Omówienie założeń organizacyjnych oraz merytorycznych w zakresie wydarzeń upowszechniających

(więcej…)


Szczecińskie spotkanie projektu MELES na Akademii Morskiej w Szczecinie w dniach 26-28 kwietnia 2016

Szczecińskie spotkanie projektu MELES odbyło się na Akademii Morskiej w Szczecinie w dniach 26-28 kwietnia 2016. Najważniejsze cele tego spotkania to:

  1. przedstawienie sposobu zaimplementowania wyników projektu na Akademii Morskiej w Szczecinie,
  2. spotkanie z przedsiębiorczymi studentami oraz innowacyjnymi przedsiębiorcami,
  3. podsumowanie postępów prac na podręcznikiem,
  4. przygotowanie do kolejnych spotkań na Akademii Morskiej, w tym spotkania upowszechniającego

(więcej…)


Wizyta studyjna w Department of Shipping Trade and Transport w University of the Aegean, Chios, Grecja, 23- 25 luty 2016

Spotkanie lutym 2016 roku był szóstym kolejnym spotkaniem projektowym MELES i drugim zorganizowanym przez University of the Aegean. Tym razem spotkanie odbyło się w budynku Izby Gospodarczej w Chios. Ku zadowoleniu uczestników podczas pobytu na wyspie świeciło słońce i była fantastyczna pogoda charakterystyczna dla tego zakątka Europy.

W spotkaniu uczestniczyło 11 osób reprezentujących partnerów projektu MELES: Christian Hauke & Peter Sommer (University of Leipzig, Niemcy), Piotr Wołejsza & Bogusz Wiśnicki (Akademia Morska w Szczecinie, Polska), Tatiana Tchemisova Corderio & Isabel Cação (Universidade de Aveiro, Portugalia), Jolanta Koszelew & Maciej Kopczyński (Politechnika Białostocka, Polska), Maria Lekakou&Eleni Iakovaki&Evangelia Stefanidaki (University of the Aegean, Grecja). (więcej…)


Wizyta studyjna w Lipsku, 8-10 grudnia 2015

 

(więcej…)


Wizyta studyjna projektu MELES na Uniwersytecie w Aveiro, Portugalia 20-22 października 2015

Mejscem kolejnej wizyty studyjnej w ramach projektu MELES było malownicze portugalskie miasteczko Aveiro.

Główne punkty agendy spotkania odbyły się na Wydziale Matematyki Uniwesrytetu w Aveiro. W spotkaniu uczestniczyli: Piotr Wołejsza i Bogusz Wiśnicki z Akademii Morskiej w Szczecinie, Polska; Maria Lekakou i Athena Roumbotsos z Uniwersytetu w Aegean University, Grecja; Jolanta Koszelew and Dorota Mozyrska z Politechniki Białostockiej, Polska; Utz Dornberger i Christian Hauke z Uniwersytetu w Lipsku, Niemcy; Natália Martins, Isabel Cação and Tatiana Tchemisova z Uniwersytetu w Aveiro, Portugalia. (więcej…)


Szkoła letnia na Chios – fotorelacja

Szkoła Letnia na Chios

16 -29 lipca 2015 r.

16 lipca na gorącej i pięknej, greckiej wyspie Chios rozpoczęła się pierwsza szkoła letnia w ramach projektu MELES (More Enterpreunerial Life at European Schools). W aktywnościach szkoły wzięło udział 40 uczestników z 8 krajów (Kostaryka, Ekwador, Niemcy Grecja, Honduras, Mozambik, Portugalia i Polska) z 5 uniwersytetów.

Uczestnikami szkoły letniej na Chios było sześcioro studentek i studentów za Politechniki Białostockiej: Diana Miszkiel, Kasia Łojkowska, Marek Antoniuk, Arek Bieroza, Michał Grześ i Marcin Joka.

 

Inauguracja szkoły miała miejsce w sercu portu w Chios, w historycznym budynku o nazwie Bourtazi. (więcej…)


MELES – More Entrepreneurial Life at European Schools

MELES – More Entrepreneurial Life at European Schools 
Wizyta studyjna projektu na Politechnice Białostockiej 
Białystok 12 – 14 maja 2015 r.
 

W dniach 12-14 maja 2015 roku, w Białymstoku, odbyło się kolejne spotkanie partnerów projektu. Najważniejszym celem tej kolejnej wizyty w lokalnym ośrodku akademickim partnera – Politechniki Białostockiej, było dopracowanie pierwszej wersji programu nauczania przedmiotu przedsiębiorczość oraz ustalenie metod i form realizacji zajęć przeprowadzonych w ramach szkoły letniej, która odbędzie się w lipcu, w Grecji, na wyspie Chios.

Miejscem spotkania w dniu 12 maja był Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej. Spotkanie rozpoczęło się od wystąpień przedstawicieli władz uczelni i wydziału. (więcej…)


Pierwsze spotkanie projektowe projektu MELES, 8-9 października 2014 r.

W dniach 8-9 października 2014 odbyło się w Akademii Morskiej w Szczecinie pierwsze spotkanie projektowe projektu MELES – More Entrepreneurial Life at European Schools realizowanego w partnerstwie z Akademią Morską w Szczecinie (lider projektu), Hochschule Furtwangen z Niemiec, Politechniką Białostocką(Wydział Informatyki-koordynator zadania w roku 2014/15), Universidade de Aveiro z Portugali oraz University of the Aegean z Grecji. 

(więcej…)


Informacja z drugiego spotkania i wizyty studyjnej w ramach projektu MELES – More Enterpreunerial life at European schools

W dniach 14-16 stycznia 2015 r. odbyło się drugie spotkanie projektowe oraz wizyta studyjna w ramach projektu MELES. Tym razem organizatorem i gospodarzem spotkania był Uniwersytet w Lipsku. Celem spotkania było przygotowanie założeń do tworzonego programu nauczania przedmiotu przedsiębiorczość w multidyscyplinarnych grupach studentów (kod zadania Q1 – A1). 

(więcej…)


Rekrutacja na szkołę letnia w projekcie MELES

W dniach 13 i 15 lutego 2015 r. odbyła się rekrutacja studentów i studentek na szkołę letnią w ramach programu MELES. W ramach rekrutacji kandydaci wygłosili prezentację w języku angielskim, dotyczącą proponowanego pomysłu na biznes oraz odpowiedzieli na pytania komisji konkursowej. Komisja zakwalifikowała do udziału w szkole letniej na wyspie Chios, która będzie realizowana w dniach od 15 do 28 lipca 2015 r. 6 osób z najwyższym wynikiem punktowym.


× W ramach naszego serwisu www stosujemy pliki cookies zapisywane na urządzeniu użytkownika w celu dostosowania zachowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkownika oraz w celach statystycznych.
Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności
Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję Politykę prywatności i wykorzystania plików cookies w serwisie.